Otthon, stílusosan

Étkező a saját stílusodban

A házkeresésnél az elsődleges szempontok között szerepeltek a közösségi terek (konyha, étkező, nappali). Ezek közül talán az étkező berendezése okozta a legkevesebb fejtörést. Persze mi is átestünk a szokásos étkezős dilemmákon, mint mekkora legyen az asztal, hogy mindenki elférhessen, milyen stílusú legyen az étkező asztal és a székek, hogyan formáljuk a saját stílusunkra.

 

Szerencsés esetben az étkezőbe nincs szükség bútorok garmadájára, elég egy étkezőasztal, székek, világítás és egy jó tálaló. A stílus a részletekben rejlik.

Miután elhatároztuk, hogy milyen stílusú lesz a konyhánk, az étkező – külön helyiségben, de egy légtérben van vele – meghatározása már nem volt nehéz. Nem túl nagy a helyiség, és innen lehet majd kimenni a teraszra (jelen állapotában a sitten kibuckázva lehet csak kijutni).

Alább felsorolva találhatjátok azokat a szempontokat, amelyeket figyelembe vettünk az étkező kialakításánál.

  • Olyan helyiséget szerettem volna, ahova befér legalább három méter hosszú étkező asztal, hogy boldog boldogtalan, de leginkább a család és a barátok körbe tudják ülni. Na ebből lett 160 cm hosszú étkező asztal, mert nem fért volna be nagyobb. Kompromisszumot kötöttünk, az asztal bővíthető. Hiszen egyenlőre csak mi ketten ülünk köré, ritkább az olyan alkalmak száma, amikor az egész család nálunk van. Ma már vannak olyan étkezőasztalok, amelyek a duplájára bővíthetőek, így kis és nagycsalád esetén egyaránt praktikusak.

  • A székek. Ez kardinális kérdés volt. Az étkezőasztal és a székek a mi esetünkben nem egy alomból jöttek. Nem szeretem a szetteket, merevek, lehangolóak, nincs bennük semmi egyedi. Így ezt elvetettük (egy kis győzködés után). Hat széket teszünk be az étkezőbe, stílusban hasonlóak, viszont a kárpitos tesz róla, hogy a színük ne legyen az, így egy kis életet visznek majd a térbe. Ha sűrűn van az ember lányánál hatalmas vendégsereg érdemes beszerezni összecsukható székeket, kis helyre is el lehet őket tenni, amikor nincsenek használatban.

  • A világítás. A csillárok méretét a helyiség és az asztal nagysága határozza meg. Ne válasszunk nagyobb csillárt, mint maga az asztal, azonban ne is vesszen el felette. Szeretem a hangsúlyos lámpákat, így ilyenek is kerültek kiválasztásra. 160 cm széles asztal simán elbír két hangsúlyosabb lámpát is. Arra figyeljünk, hogy lehetőleg meleg fényt válasszunk.

  • A dekoráció. Talán ezzel lesz igazán személyes az étkező. Legyen az egy tapéta, képkeret vagy virág. Ne zsúfoljuk tele a teret, hiszen nem kiállítást tervezünk, hanem étkezőt, de tegyük személyessé, hogy a családtagok, vendégek is jól érezzék magukat nálunk.

Alább találtok egy csomó inspirációs képet. Ezek segítették meghatározni, hogy a mi stílusunkba mi fér bele. Irányadónak érdemes többet összegyűjteni, meghatározni egy–egy képen mi az ami tetszik nekünk. Majd leszűkíteni a kört arra ami tetszik, valamint arra ami meg is valósítható.

A legutolsó képen a mi étkezőnk tervét tekinthetitek meg. Én a Polyvore online montázstervezőt használtam. Ezzel az alkalmazással, ami már telefonra is letölthető, lakberendezővé válhattok, inspirálódhattok. Nemcsak az alkalmazás saját termékeiből válogathatunk, saját elemeket is adhatunk hozzá, így méginkább a saját stílusunkra tudjuk szabni a végeredményt. Felújítás előtt erősen ajánlott.

A képek forrása: Pinterest

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!